HİSDER 3. Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeleyen yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu, Stratejik Düşünce Enstitüsü kurduklarını belirterek “Enstitümüz, Türk-İslam dünyasındaki soydaş ve dindaşlarımızın dert ve problemlerine ortak olacak eylem ve çözüm odaklı raporlar hazırlayacak.” dedi.

HİSDER( Hikmet İlim ve Sanat Derneği) in 3. Olağan Genel Kurulu yapıldı. 23 Aralık 2019 tarihinde Meram Uluslararası Gençlik Akademisi’nde gerçekleştirilen ve Divan Heyeti Başkanlığını Mustafa Azılıoğlu’nun yaptığı kongrede, faaliyet raporlarının okunmasından sonra tek listeyle geçilen seçimde Prof. Dr. Önder Kutlu, 44 üyenin oylarıyla tekrar güven tazeledi.
Dilek ve temenniler kısmında söz alan HİSDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Önder Kutlu, yeni yönetim kurulu ile üyelere teşekkür ederek 2020’de yapacakları hizmetler hakkında bilgi verdi. Kutlu, Stratejik Düşünce Enstitüsü kurduklarını belirterek “Akademisyenlerden oluşacak olan Bilim Kurulu ve Araştırma Kurulu’nu oluşturacağız. Enstitüsü, Doğu Türkistan’da Müslüman Uygur kardeşlerimize yapılan zulüm gibi Balkanlar ve Kafkaslar ile diğer coğrafyalardaki soydaş ve dindaşlarımızın dert ve problemlerine yönelik eylem ve çözüm odaklı raporlar sunacağız. Bu raporları da Türkiye ve Dünya kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi. Daha sonra derneğe yaptıkları hizmet ve katkı anısına üyelerden Mehmet Sadık Oturanç, Salim Gürbüz ve Galip Koçak’a teşekkür plaketleri takdim edildi.
HİSDER’in yeni yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri şu isimlerden oluştu: “Asil: Önder Kutlu, Mustafa Dündar, Muzaffer Tulukcu, Ahmet Uğur, Muhammed Acıyan ve Mehmet Altuntaş. Yedek: Tahsin Şahin, Tahir Dinç, Mustafa Güler, Muammer Toprak, Mehmet Çelik, Celalettin Kara ve Ahmet Sedef. Denetim Kurulu: Asil; Ömer Yıldırım, Derviş Çetinkaya ve Mehmet Emin Tulukçu. Yedek; Muammer Yavuz, Hamza Ertaş ve Ahmet Nasır YaylalıHİSDER | HİKMET İLİM ve SANAT DERNEĞİ

Aksinne Mahallesi Gülen Sokak No:4/B Meram /KONYA
Genel Sekreter Mehmet ALTUNTAŞ : 0 (532) 500 10 07
Sekreter Muzaffer TULUKÇU : 0 (506) 510 01 60